• Šolska cesta 34, 2382 Mislinja

MAJ 2022

18.05.2022

Druženje članov TD in ogled znamenitosti v zaselku Završe

V petek, 13.5.2022 ob 15:00 uri, smo se člani TD Mislinja dobili v Završah pri cerkvi sv. Vida. Gospod Jernej Mrak in gospa Saša Gjura sta nam predstavila zgodovino zaselka Završe in povedala nekaj informacij o sami cerkvi sv. Vida in Ruprehta ter o prenovljenem obzidju, kjer so tudi ostanki rimskega obdobja. Mnogi smo dobili kar nekaj novih informacij. Po  uvodu smo šli do cerkve sv. Ruprehta in imeli kratek kulturni program pod Mehovo lipo. Obenem smo obelodanili lipo kot simbol slovenskega dneva turizma v maju. Predstavili smo jo tudi na TZ Slovenije in poslali tudi kratek opis te lipe. Objavljeno bo v Lipovem listu v junijski številki. Na ta način bomo naredili promocijo našega kraja.

Po teh uradnih delih pa smo nadaljevali druženje, ki ga nismo imeli za občni zbor. S preživetim popoldnevom smo bili vsi zadovoljni. V galeriji pa lahko vidite slike, ki smo jih dokumentirali. Glavni fotograf sta bila Bojan Šinko in Jerica Založnik.

Ime galerije

17.05.2022

Sejem sadik 2022

TD Mislinja smo organizirali sejem sadik, ki je bil v soboto, 23.4.2022, s pričetkom ob 8:00 uri pred Lopan centrom v Mislinji. Na sejmu ste lahko poleg sadik cvetja in zelenjave dobili tudi druge dobrote. Sodelovali so torej vrtnarji, ponudniki hrane in pijače, suhe robe ter društva s svojimi predstavitvami.
Sejem je trajal do 12:00 ure. Sprva je bilo vreme malo oblačno, nato pa se je pokazalo sonce in privabilo obiskovalce k obisku. Pripeli smo nekaj fotografij.

Ime galerije

APRIL 2022

Skupščina članov TD Mislinja

Mislinja, dne:17.3.2022