Pustna maškarada v Mislinji

slika Star pregovor pravi, da pust preganja zimo. No, letos ni bilo povsem tako.
Rahlo je naletaval sneg, pa tudi temperatura je bila kar zimska ...
Datum objave: 12.2.2013

PUSTNA MAŠKARADA V MISLINJI

Star pregovor pravi, da pust preganja zimo. No, letos ni bilo povsem tako.
Na letošnjo pustno soboto, ko je Turistično društvo pripravilo tradicionalno pustno maškarado, je zima še kar krepko kazala svoje zobe. Rahlo je naletaval sneg, pa tudi temperatura je bila kar zimska.
Kljub temu pa zimsko vreme ni odvrnilo številnih obiskovalcev tradicionalne pustne maškarade, ki so se v velikem številu zbrali na parkirišču pred večnamenskim objektom Lopan v Mislinji in se nato ob zvokih Babnikov godbe podala na predstavitveno prizorišče na športnem igrišču pri osnovni šoli.
Tudi pustnih šem je bilo letos veliko, skoraj vsi zaselki naše občine pa so se izkazali z izvirno pripravljenimi vozovi, na katerih so prikazovali aktualnost sedanjega časa na političnem prizorišču.
Nekateri so prikazovali tudi probleme onesnaževanja okolja in drugih aktualnih dogajanj na domačem pa tudi v širšem javnem prostoru.
Vsekakor je bila letošnja pustna maškarada rekordna po številu nastopajočih pa tudi po številu radovednežev, ki si v sedanjih težkih trenutkih kar radi namenijo nekaj časa svoji sprostitvi na takšnih in podobnih prireditvah.
Turističnemu društvu in vsem, ki so sodelovali v pripravah na letošnjo pustno maškarado lahko gredo čestitke za njihov trud.
Tudi na takšen način promoviramo naš kraj in občino, zato je prav, da se ta, sedaj že tradicionalna prireditev, ohrani tudi v prihodnje.

Mirko Tovšak

Galerija slik - Pustni karneval v Mislinji 2013

slika
Brez Babnikove godbe pustne povorke pač ne more biti