SANKANJE V MISLINSKEM GRABNU Januar 2008

Turistično društvo Mislinja,
je letos zopet organiziralo SANKANJE, ki je bilo v soboto, 5. januarja 2008
Ob 10.uri smo se zbrali v Komisiji pri Pistotniku (sotočje Mislinje in Glažutnice, kjer je...

Poglejte si celoten članek pod VEČ!

Turistično društvo Mislinja,
je letos zopet organiziralo SANKANJE, ki je bilo v soboto, 5. januarja 2008
Ob 10.uri smo se zbrali v Komisiji pri Pistotniku (sotočje Mislinje in Glažutnice) kjer je bil cilj.

Če nam je bilo lanska zima, s svojimi visokimi temperaturami in pomanjkanjem snega nenaklonjena, tega leto sni bilo videti. Obilica snega tudi na mislinjskem Pohorju je poskrbela za enkratna doživetja ob spustu v dolino, hkrati pa zagotavljala veliko mero varnosti snakačem.
Udeležba na letošnjem sankanju je močno presegla pričakovanja, tako da se je število vseh sankačev prvič povzpelo na trimestno cifro. Tokrat se je sankanja prvič udeležila tudi skupina iz Središča ob Dravi.
Vreme in predvsem temperature okoli ničle so sicer poskrbele za rahlo odjugo, vendar je kljub temu zakuhano vino in čaj prijetno pogrelo. Na cilju,seveda. Na progi ob obilici adrenalina in zabave hladu ni bilo. Vsekakor prireditev, ki privablja precej ljudi tudi širše. Se vidimo naslednje leto.

Še nekaj utrinkov s sankanja

Skupinska slika sankačev

Pred spustom

Zasnežene ceste v zavetju gozdov mislinjskega Pohorja