POZDRAV JESENI PRI FOLTANU

V nedeljo, 25. septembra 2005 je Turistično društvo Mislinja organiziralo na kmetiji Foltan že 10. tradicionalno prireditev pozdrav jeseni.

Lepo vreme je privabilo množico ljudi od blizu in daleč. Na ogled je bila razstava pridelkov, v sodelovanju s sadjarskim društvom mislinjske doline Lesnika pa tudi predstavitev domačih sort jabolk. Domača zelišča sta predstavili naši zeliščarki Fanika in Minka. Prisotnim sta jih ponudili v pecivu ali kot čaj. Obiskale so nas še »koroške kresničke«, pa majstrski in še in še...

Oglejte si slike pod več.

Turistično društvo Mislinja

POZDRAV JESENI PRI FOLTANU

Lepo vreme je privabilo množico ljudi od blizu in daleč. Na ogled je bila razstava pridelkov, v sodelovanju s sadjarskim društvom mislinjske doline Lesnika pa tudi predstavitev domačih sort jabolk. Domača zelišča sta predstavili naši zeliščarki Fanika in Minka. Prisotnim sta jih ponudili v pecivu ali kot čaj. Obiskale so nas še »koroške kresničke«- ženska konjenica pod vodstvom dr. Leonarde Pirmanšek. Najmlajši pa tudi tisti malo starejši so si z navdušenjem ogledovali in božali konje.

Za popestritev programa je poskrbela folklorna skupina »Majsterski« s svojim plesno šaljivim programom.

Ob tej priložnosti so bila podeljena priznanja letošnjim dobitnikom za vzorno urejeno okolje, (ki potem naslednja tri leta ne morejo kandidirati zanje) in za naj pridelke. Najtežjo bučo je letos pridelal Ciril Šertel iz Vovkarij. Tehtala je natančno 50kg. Pohvaliti velja njegov trud in trud vseh, ki so se potrudili in nam svoje pridelke predstavili na res izviren način.

Seveda so se zopet izkazali gostitelji – kmetija Foltan s svojo ponudbo domačih dobrot. Veliko prisotnih je zaplesalo ob zvokih ansambla Jodlar Lojz s prijatelji, pa tudi za hrano in pijačo je bilo dobro poskrbljeno. Hvala vsem za pomoč in organizacijo!

Naj vas ob tem povabimo še na gobarsko srečanje , ki ga turistično društvo Mislinja prireja v soboto, 8.oktobra 2005 ob 8.uri pri Miklavžu v mali Mislinji.

Poglejte si kaj vse je nastalo iz pridelkov in domišljije.

Jože Tasič